Monti system je séria modelov áut. Stavebnice je dodávaná ako výlisky, z ktorých sa auto zostaví a nalepia sa naň samolepky. Pri stavbe sa nepoužívá lepidlo ani farby, výlisky sú farebné. Okrem osi kôl sú autíčka vyrobené iba z plastu.

Autíčka sa začali vyrábať v roku 1984, prvým modelom bolo terénne auto s pluhom nesúce označenie Technik Servis, dnes je pomenované ako Technic Service. V roku 1985 pribudli dalšie dve terénne vozidlá (Safari Tourist a Team 21) a Renault Trafic (Kenya Safari). V roce 1986 sa okrem dvoch modelov Renault Trafic (Air Servis a Ambulance) objavil a prvý model Liazu, model 07 – Dakar, prvý model Tatry 815 sa objavil v roku 1987. Každý rok je séria rozšírená o niekoľko modelov. K dnešnému dňu bolo vyrobených viac ako 80 modelov.
Monti System je stavebnice modelov osobných a nákladných áut, sú vyrábané v mierke 1:48, 1:35 a 1:28.

Monti System

Stavebnice sa vyrábajú v týchto prevedeniach :

BASIC
Ide o modely, ktoré sú najjednoduchšie na zloženie. Obsahujú približne 30 dielov. Sú určené pre deti od 6 rokov. Modely rady BASIC sú vyrábané v mierke 1:35 alebo 1:28.

STANDARD
Modely z rady STANDARD sú viac detailnejšie a tým pádom obsahujú viac dielov. Počet dielov sa pohybuje približne okolo 50. I napriek tomu sú modely rady STANDARD stále jednoduché na zloženie a zvládnu ich zostaviť deti od 6 rokov. Autá sa vyrábajú v mierke 1:48.

PROFI
Rada PROFI patrí v Monti Systéme modelov, ktoré sú prepracované do posledného detailu. Tomu zodpovedá aj počet dielov, ktorých môže byť až 200. Tieto modely sú náročnejšie a pracnejšie na zloženie, preto sú určené pre deti od 8 rokov. Monti System vo variante PROFI se vyrába v mierke 1:48.

U nás na predajni máme všetky 3 prevedia: Basic, Standart aj Profi:

– Facebook